dermatolog kraków wenerolog alergolog immunolog mężczyzna testy alergologiczne testy alergiczne alergie uczulenia testy płatkowe testy punktowe testy z krwi leczenie wyprysk egzema łuszczyca trądzik bielactwo łysienie kolagenozy grzybica kapilaroskopia, Edukacyjny Portal Dermatologiczny 'dermatolog.eu', wenerologia dermatologia, dermatozy, choroby skóry, higiena skóry, choroby skóry, Kraków dermatolog kraków wenerolog alergolog immunolog mężczyzna testy alergologiczne testy alergiczne alergie uczulenia testy płatkowe testy punktowe testy z krwi leczenie wyprysk egzema łuszczyca trądzik bielactwo łysienie kolagenozy grzybica kapilaroskopia, Edukacyjny Portal Dermatologiczny 'dermatolog.eu', wenerologia dermatologia, dermatozy, choroby skóry, higiena skóry, choroby skóry, Kraków

→ powitanie

ogłoszenia:
→ dermatolog i wenerolog
→ ogłoszenia różne

edukacja zdrowotna:
→ choroby
→ diagnostyka
→ porady
→ leki

o autorze:
→ profil zawodowy
→ kwalifikacje
→ dyplomy

o portalu:
→ misja
→ geneza
→ adresy
→ wydawca

polecamy:
→ pożyteczne publikacje
→ przydatne linki

nota prawna:
→ copyright
→ wykluczenia

dermatolog.eugeneza

Edukacyjny Portal Dermatologiczny 'dermatolog.eu'

Geneza Portalu

Szanowny Czytelniku!
Być może zastanawiasz się, skąd wziął się pomysł na nazwę domeny 'dermatolog.eu'? Pierwszej części nie trzeba chyba wyjaśniać - jestem dermatologiem i zdrowie oraz choroby skóry są moją życiową pasją. Europejskie rozszerzenie "eu" jest wyrazem mojego marzenia, które pojawiło się kilkanaście lat temu podczas mojego stażu w Klinice Dermatologicznej w Zurychu i umacniało się przy kolejnych doświadczeniach zawodowych w europejskich klinikach dermatologicznych Niemiec, Holandii i Finlandii. Widząc wyposażenie klinik i prywatnych gabinetów lekarskich oraz poziom zawodowy europejskich lekarzy postawiłem sobie za cel, aby polscy pacjenci byli leczeni nie gorzej (a w miarę możliwości nawet lepiej) niż pacjenci w Zurychu, Berlinie czy Amsterdamie. Dlatego jestem gorącym zwolennikiem integracji europejskiej nie tylko na płaszczyźnie finansowej i politycznej, ale także na płaszczyźnie kompetencji lekarskich, technologii medycznej, opieki i troski o pacjenta.

Internet jest doskonałym medium do edukacji - uświadomiłem to sobie kilkanaście lat temu, kiedy wraz z prof. Januszem Szymasiem - ojcem polskiej telepatologii, oraz gronem kolegów pracowaliśmy nad pierwszą polską monografią na temat lekarskiego Internetu. Z drugiej strony łatwość publikowania sprawia, że w Internecie głoszą swoje obłędne objawienia różnego rodzaju uzdrawiacze, szarlatani, oraz zwykli bezwstydni naciągacze. Człowiek chory nie zawsze jest w stanie oddzielić ziarna od plew i pozostaje bezradny w ogromie szumu informacyjnego. Dlatego postanowiłem stworzyć ten skierowany do pacjentów oraz szerokiej publiczności serwis internetowy 'dermatolog.eu', który przekazuje rzetelną wiedzę opartą na dowodach naukowych, i pod którym podpisuję się z cała odpowiedzialnością jako lekarz, specjalista dermatolog, doktor habilitowany nauk medycznych.

Edukacyjny Portal Dermatologiczny 'dermatolog.eu' dołącza do grona innych moich serwisów tematycznych: działającego od 2003 roku Portalu Dermatologicznego 'dermatozy.pl' skierowanego do lekarzy dermatologów, angielskojezycznej wersji tego portalu 'dermatoses.eu', Internetowej Encyklopedii Dermatologicznej 'dermatopedia.pl', oraz skierowanego do lekarzy alergologów Portalu Alergologicznego 'alergologia.org'.

Jeszcze garść ważnych informacji, które warto sobie uświadomić przed skorzystaniem z tego serwisu: przez Internet można edukować, jednak nie można leczyć chorób przez Internet. Niniejszy serwis ma charakter edukacyjny i nie może zastąpić wizyty u lekarza. Jeżeli podejrzewasz u siebie obecność choroby skóry, zgłoś się niezwłocznie do specjalisty dermatologa. Pamiętaj: Wczesne rozpoczęcie leczenia zwiększa szansę na szybsze i pełne wyleczenie!

Życzę Ci dużo zdrowia i zawsze pięknej skóry!

dr hab. med. Radosław Śpiewak
profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
specjalista dermatolog i wenerolog
specjalista alergolog

dermatolog.eugeneza

Ta strona jest częścią Edukacyjnego Portalu Dermatologicznego dermatolog.eu (kontakt).
Z niniejszego dokumentu można korzystać wyłącznie na warunkach określonych
w zastrzeżeniu praw autorskich oraz wykluczeniu odpowiedzialności prawnej.
Document created: 30 August 2007, last updated: 25 April 2012.
Copyright © Radosław Śpiewak, specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog, Kraków